Investice do fondů – dobrý nápad?

Nechcete jen tak nechat povalovat své peníze na běžném účtě v bance, ale zároveň nemáte úplně jasno jak je lépe zhodnotit? Už Vám někdo radil investovat peníze do podílových fondů – dluhopisů? U nás je jedničkou na trhu Komerční banka s fondy Amundi a IKS.

Před touto investicí si vše dobře propočítejte. U každého fondu to je trochu jinak. Někde se platí vstupní poplatek, někde se neplatí. Jinde se zase platí pouze výstupní poplatek. U většiny fondů se platí ještě pravidelný správní poplatek. Rozhodně je dobré si zjistit informace u daného fondu o všech těchto možných poplatcích a to samozřejmě ještě předtím, než do fondu zainvestujete.

Každý fond má i určitý doporučený horizont investice. Pokud horizont nedodržíte, tak je možné, že budete platit další poplatek. A nesmím zapomenout připomenout, že pokud svůj podíl ve fondu prodáte do půl roku, tak jej budete muset ještě zdanit.

Investice do fondů by tedy měla být opravdu pouze dlouhodobého charakteru, není to jako obchod s akciemi na burze. Spousta lidí používá fondy místo penzijního připojištění.

Pokud máte např. 50 000 Kč a chcete je zainvestovat na 12 měsíců, tak se raději podívejte po jiné formě zhodnocení, protože vzhledem k těm všem poplatkům se taková investice prostě nevyplatí.

Budu rád za doplňující informace, anebo podněty na další téma – pokračování článku. Můžete psát do komentářů, děkuji!

Napsat komentář

Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.