Kde udělat fotoknihu?

Na Vánoce jsem chtěl rodiče nějak originálně potěšit. Dlouho jsem rozmýšlel jaký dárek by jim mohl udělat radost. Nakonec jsem viděl v TV reklamu na fotoknihu a měl jsem jasno! Rozhodl jsem se, že si dám tu práci a vytvořím originální a hlavně vymazlenou fotoknihu, díky které si opět vybavíme již zapomenuté zážitky. Nejdůležitejší bylo dobře si promyslet koncept fotoknihy a vybrat ty správné fotografie a videa.

Dlouho jsem váhal, stál jsem na rozcestníku, nevěděl jaké firmě dát důvěru, protože fotoknihu jsem ještě nedělal a tudíž jsem s výrobou fotoknihy neměl žádné zkušenosti. Když jsem se optal u přátel, tak každý si obhajoval tu „svou“ firmu, která fotoknihu zhotovila, takže ani přátelé mi s rozhodnutím příliš nepomohli.

Strávil jsem spoustu hodin hledáním a čtením všech možných, důležitých i méně podstatných, informací o fotoknihách. Opravdu jsem toho pročetl spoustu a mám pocit, že bych mohl z fleku pracovat na zákaznickém centru v nějaké takové společnosti, která fotoknihy tiskne.

Naštěstí jsem nacházel určitá drobná vodítka, sledoval jsem i sociální sítě, a proto jsem měl čím dál jasno. Nyní je moje CEWE FOTOKNIHA již ve výrobě a úspěšně přihlášena do soutěže o nový Peugeot 308, tak mi držte palce :-).

CEWE FOTOKNIHU mi vyrobí společnost CeWe Color, a.s. pod značkou FOTOLAB.cz. Druhým favoritem bylo HappyFoto, ale nikde se mi nepodařilo dohledat recenze, kterými se chlubí při vyhledávání na Googlu a na jejich FB profilu jsem objevil i několik problémů, kterým zákazník nemohl předejít – evidentně chyba tisku/obsluhy. Dalším mínusem je jejich web, který provozují na free open source systému Joomla!, což mi nepřipadá zrovna jako ideální řešení pro tak velkou společnost, rozhodně na důvěře to nepřidalo.

happy-foto

Podařilo se vám někde objevit ty recenze?

Každopádně já jsem se ozhodl svěřit výrobu fotoknihy společnosti CEWE, která je v mých očích více profesionální a nabízí spoustu výhod (pokud bude zájem, můžeme konkrétní výhody probrat v komentářích). Dalším rozhodujícím faktorem byl fakt, že jen ti největší hráči na trhu si mohou dovolit zaplatit TV reklamu.

Na závěr si dovolím ještě takovou menší perličku (hold nedalo mi to a zeptal jsem se přímo na prodejně, kde jsem si knihu vyzvedával) – pokud Vás zajímá, co to je za tu slečnu, která je tak masivně spojována právě s CEWE fotoknihou, tak vězte, že se jedná o ženu žijící v Německu a jmenuje se Ille!

A jaké máte zkušenosti s fotoknihami Vy? Podělte se s ostatními a usnadněte jim výběr – napiště svou zkušenost jako komentář, níže!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.