mRemoteNG – dešifrování hesla

mRemoteNG je oblíbený nástroj na vzdálené připojení přes RDP protokol. Je bezplatný a umožňuje opravdu detailní nastavení připojení ke vzdálené ploše Windows. Může se stát, že zapomenete heslo k uloženému připojení, ale budete jej chtít zobrazit, což není žádný problém ani pro běžného uživatele.

Pozor! Myslete tedy na to, že z vyexportovaného XML souboru lze šifrované heslo jednoduše získat a pokud budete takové připojení s někým sdílet, tak dotyčný může heslo dešifrovat a zkusit se přihlásit např. do vašeho emailu!

mRemote decrypt psw

Pro získání hesla jakéhokoliv uloženého připojení stačí v mRemote vytvořit nový externí nástroj. V horním menu klikněte na Nástroje -> Externí nástroje. Na zobrazené kartě klikněte na Nový – v levém horním menu, 1. položka.

Následně vyplňte název nástroje – třeba Show password, jméno souboru vložte ‚CMD‚ a do parametrů zkopírujte ‚/k echo %password%‚. Toť vše.

Tímto postupem získáte možnost Show password, když kliknete na jakékoliv uložené připojení pravým myšítkem a zvolíte Externí nástroje. Po odkliknutí možnosti se spustí příkazový řádek Windows, ve kterém se zobrazí dešifrované heslo už na 1. řádku.

Napsat komentář

Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.