mRemoteNG – dešifrování hesla

mRemoteNG je oblíbený nástroj na vzdálené připojení přes RDP protokol. Je bezplatný a umožňuje opravdu detailní nastavení připojení ke vzdálené ploše Windows. Může se stát, že zapomenete heslo k uloženému připojení, ale budete jej chtít zobrazit, což není žádný problém ani pro běžného uživatele.

Pozor! Myslete tedy na to, že z vyexportovaného XML souboru lze šifrované heslo jednoduše získat a pokud budete takové připojení s někým sdílet, tak dotyčný může heslo dešifrovat a zkusit se přihlásit např. do vašeho emailu!

mRemote decrypt psw

Pro získání hesla jakéhokoliv uloženého připojení stačí v mRemote vytvořit nový externí nástroj. V horním menu klikněte na Nástroje -> Externí nástroje. Na zobrazené kartě klikněte na Nový – v levém horním menu, 1. položka.

Následně vyplňte název nástroje – třeba Show password, jméno souboru vložte ‚CMD‚ a do parametrů zkopírujte ‚/k echo %password%‚. Toť vše.

Tímto postupem získáte možnost Show password, když kliknete na jakékoliv uložené připojení pravým myšítkem a zvolíte Externí nástroje. Po odkliknutí možnosti se spustí příkazový řádek Windows, ve kterém se zobrazí dešifrované heslo už na 1. řádku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.