RKM(Rikomagic) 802IV

Jelikož i já patřím mezi ty odvážné co se nebáli koupit PC vtěsnané do flashdisku, tak rád bych se s Vámi podělil o zkušenosti s tímto zařízením. Objednal jsem zde: http://dx.com/p/rkm-rikomagic-802iv-android-4-1-quad-core-mini-pc-google-tv-player-w-2gb-ram-16gb-rom-us-plug-239364 a vše v pořádku dorazilo, zásilka obsahovala co měla, pěkně zabalené, plně funkční. Plynule dokáže přehrávat filmy, ale je nutné je mít nahrané ve vnitřní paměti popř. na flashdisku, který se dá bez problému připojit. Streamování přes wifi není moc rychlé. Zařízení dokáže komunikovat i přes integrované Bluetooth(dá se připojit klávesnice a myš pracující přes Bluetooth a další zařízení) – což pro mě bylo překvapení, protože jsem se to nikde nedočetl.

Nicméně jediné co mi chybí je vzdálené ovládání z Windows, popř jiného Androidu. Nedokázal jsem najít žádný takový software pro vzdálenou správu. Pokud víte, jaký software funguje, prosím tip do komentářů. Někde jsem se dočetl, že leckdo raději Android smazal a nainstaloval Linux, ale to se mi moc nechce, Android funguje bez problému, dají se hrát i nejnáročnější hry :).

UPDATE 12. 1. 2014: software na vzdálené ovládání přes pc – VNC droid server a po nahrání nové verze firmwaru z oficiálního webu je síla wifi podstatně vyšší a lze plynule přehrávat filmy ze síťového disku!

Napsat komentář

Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.