Windows 10 – heslo změněno

Patřím k těm odvážlivcům, kteří už fungují nějaký ten pátek na Windows 10. Celkem všechno jelo podle mých představ a bez nějakých problémů, ale dnes přišel šok!

Samozřejmě si na nové Windows 10 musíte chvíli zvykat a „ošahat“ si je. Musíte přijít na to, kde se nachází jaké nastavení, jak si upravit nabídku Start, jak odinstalovat programy a spoustu dalších nových věcí.

Někdo si bude muset taky chvíli zvykat na nový vzhled oken, nabídek, tlačítek a jiné věci. Já osobně neměl problém, zvykl jsem si celkem rychle, asi tak během jednoho pracovního dne.

Ale dnes přišla rána pod pás! Zapnul jsem PC a Windows 10 mě nechtěli přihlásit, že prý zadávám špatné heslo! Blbost!!! Včera jsem se přihlásil se stejným heslem naprosto v pořádku a nejsem idiot, heslo jsem si určitě včera neměnil!

Do dnešního dne jsem se přihlašoval naprosto bez problémů. Dnes jsem přišel na to, že do Windows se defaultně přihlašujete přes účet Microsoft Live. Až když není dostupná síť, anebo je heslo pro Váš účet Microsoft Live neplatné, tak se Windows snaží přihlásit pomocí posledního hesla do zařízení.

Věděl jsem, že heslo ke svému účtu Microsoft Live neznám, nikdy jsem se pomocí něj nepřihlašoval, vždy jsem se přihlašoval pomocí hesla, které jsem si zvolil při instalaci Windows 10.

Naštěstí jsem si vyplnil alternativní emailovou adresu pro obnovu hesla k účtu Microsoft Live a i ten alternativní email se mi synchroznizuje do telefonu, takže jsem mohl provést obnovu hesla – https://account.live.com/resetpassword.aspx.

Otázkou je, jak se mi mohlo změnit heslo? Může za to nějaká aktualizace, která se nenápadně nainstalovala bez mého vědomí? Byl můj PC napaden virem? Nebo mi tu šmejdil někdo z NSA či nějaký jiný zvědavec? Opravdu nemám tušení jak se mi mohlo samo od sebe změnit heslo pro přihlášení do Windows.

Každopádně se pouštím do pátrání a pokud příčinu odhalím, tak rád tento článek doplním. Za případné rady, čím by to mohlo být, kde pátrat, budu rád. Můžete psát do komentářů, děkuji!

 

//Doplněno 29. 6. 2016 – Tak už vím, proč k tomu došlo! Jelikož jsem poprvé spustil Widnows Store a nainstaloval si první aplikaci – bylo potřeba přihlásit se pomocí Microsoft účtu a jeho vyplněním jsem rovnou odsouhlasil i změnu způsobu přihlašování do Windows!

1 komentář

  1. Jirka

    Po aktualizaci windows se mi rovnez nedari prihlasit… (zobrazovana napoveda hesla pritom zobrazuje prave uvodni a konecny znak meho hesla). Heslo i pritom leta stale stejne, ucet Microsoft nemam a zadnou apku jsem pri poslednim prihlaseni neinstaloval…
    Uz nevim co s tim. Nemuzu ani vyvolat klasicky prikazovy radek, jelikoz se jedna o notebook HP s jejich Biosem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.